Range Rover Evoque – Departamento de Investigações sobre Narcóticos (Brazylia)

Range Rover Evoque to samochód typu luksusowy SUV klasy C, produkowany w latach 2011-2019. Evoque łączy luksus oraz dobre możliwości terenowe w mniejszej i bardziej nowoczesnej karoserii, niż w klasycznym Range Roverze. Auto otrzymało ponad 100 nagród i wyróżnień na całym świecie. Standardowo samochód był bardzo dobrze wyposażony. Model dostępny był z silnikami o mocy od 150 do 240 KM oraz z automatyczną bądź manualną skrzynią biegów. W czerwcu 2019 pojawiła się nowa generacja Evoque’a.

Departamento de Investigações sobre Narcóticos (Departament zapobiegania i zwalczania handlu narkotykami, DENARC) to oddział policji cywilnej miasta São Paulo (Polícia Civil do Estado de São Paulo) powołany w odpowiedzi na postęp i wzrost handlu narkotykami w tym mieście. Do zadań DENARC należy przede wszystkim tropienie handlarzy narkotyków (w tym przenikanie pod przykrywką do środowisk przestępczych i ich infiltracja), zapobieganie innym przestępstwom okołonarkotykowym (prostytucja, rozboje, wymuszenia itp.) oraz współpraca z innymi organami w zakresie przeciwdziałania innym czynom karalnym popełnianym przez osoby związane z narkotykami, np. handlowi ludźmi czy sutenerstwu.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 32 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem nowe brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *