Saab 900i – Polismyndigheten (Szwecja)

Saab 900 pierwszej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej, produkowanym w latach 1978-1993. Samochód powstał jako następca modelu 99. Do samochodu przylgnęło powiedzenie „Saab 900: Trwały jak Mercedes, bezpieczny jak Volvo i dużo fajniejszy niż BMW„. Auto powstawało w trzech wersjach nadwoziowych – jako hatchback, sedan i kabriolet. Zbudowano łącznie 908 817 aut, w tym 48 888 egzemplarzy wersji cabrio. Saab 900 pierwszej generacji nigdy nie był oficjalnie oferowany w Polsce.

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę IXO i wydana w serii modeli Premium X. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *