Ford Crown Victoria – Arlington County Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Arlington County Police Department (ACPD) to formacja policyjna odpowiedzialna za bezpieczeństwo publiczne oraz przestrzeganie prawa na terenie hrabstwa Arlington, położonego w stanie Virginia. Jej członkowie noszą niebiesko-granatowe mundury. Formacja liczy obecnie niecałe 500 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez IXO (numer katalogowy modelu MOC161). Jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych Crown Victorii dostępnych w skali 1:43, ze względu na bardzo nietypowe malowanie. Model prezentuje radiowóz policji Hrabstwa Arlington, który w 2012 roku został przemalowany w ramach prowadzonej przez formację kampanii przeciwko pijanym kierowcom. Przednia połowa pojazdu zachowała wygląd radiowozu, natomiast tył przerobiono na taksówkę. Pojazd, powstały we współpracy z korporacją taksówkową Red Top Cab, patrolujący ulice hrabstwa nie tylko przypominał mieszkańcom, że po alkoholu powinni wybrać taksówkę, gdyż inaczej mogą skończyć na tylnym siedzeniu radiowozu. W święta takie jak Dzień Niepodległości, Dzień św. Patryka, podczas grudniowej przerwy świątecznej oraz w drugi dzień stycznia, nietrzeźwi mieszkańcy hrabstwa mogli skorzystać z darmowego podwiezienia w wybrane miejsce. Warunkiem była wartość kursu nie przekraczająca w przeliczeniu na kilometry 30 dolarów. Pomimo dokonanych przeróbek samochód pozostał w pełni funkcjonalnym radiowozem.
Model jest dość łatwo dostępny, a jego cena wynosi około 100 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *