Jeep Wrangler Rubicon Unlimited – U.S. Customs and Border Protection (USA)

Jeep Wrangler generacji JK to samochód terenowy produkowany w latach 2006-2018. Auto dostępne było z dieslem DOHC o mocy 177 KM oraz dwoma silnikami benzynowymi V6 o mocy 200 i 285 KM. Wersja Rubicon była przystosowana do pracy w trudnym terenie – tak jak w poprzedniej generacji, wzmocniono w niej przełożenie reduktora oraz zastosowano blokady mostów. Unlimited w tej generacji Wranglera oznacza przedłużoną, czterodrzwiową wersję nadwozia.

U.S. Customs and Border Protection (CBP) to amerykańska służba federalna powołana w celu regulowania i ułatwiania handlu międzynarodowego, pobierania opłat celnych za towary importowane oraz egzekwowania amerykańskich przepisów celnych, handlowych i imigracyjnych. CBP jest służbą odpowiedzialną za kontrolę graniczną w USA, dlatego w celu zatrzymania nielegalnych imigrantów oraz przemycanej do kraju kontrabandy, agenci tej formacji często prowadzą w pasie przygranicznym szeroko zakrojone działania patrolowo-obserwacyjne. Funkcjonariuszom patrolu granicznego (Border Patrol), których liczba wynosi ponad 20000, w działaniach tych pomaga nowoczesne wyposażenie formacji, takie jak pojazdy i samoloty patrolowe, noktowizory i elektroniczne czujniki ruchu wraz z fotopułapkami. CBP liczy obecnie około 63000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43, wyprodukowaną przez amerykańską firmę Greenlight i wydaną w serii modeli U.S. Customs and Border Protection. Model nie posiada otwieranych elementów. Pokrywa paki i dachu jest zdejmowalna. Na chwilę obecną model jest dość trudno dostępny. Jego cena w USA wynosi ok. 40 dolarów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *