Ford Crown Victoria – Dorózhno-patrúl’naya slúzhba Moskva (Rosja)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Dorózhno-patrúl’naya slúzhba (Дорожно-патрульная служба, ДПС, DPS) to część policji (dawniej milicji) Federacji Rosyjskiej, odpowiedzialna za bezpieczeństwo ruchu drogowego. DPS jest odpowiedzialna za zadania patrolowe, kontrolę pojazdów i kierowców, a także zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w dziedzinie ruchu drogowego oraz ich zwalczanie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 58. Miniatura prezentuje radiowóz z małej serii Crown Victorii, która w latach 1994-1997 została dostarczona do rosyjskiej milicji. Radiowozy z tej serii można było spotkać w Rosji jeszcze po roku 2010. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie milicyjne tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *