Ford Crown Victoria – United States Postal Inspection Service (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

United States Postal Inspection Service (USPIS) to uzbrojona formacja, której zadaniem jest szeroko pojęta ochrona poczty w Stanach Zjednoczonych. Do jej zadań należy m.in. walka z oszustwami pocztowymi, ochrona bezpieczeństwa przesyłek oraz pracowników poczty, ochrona urzędów pocztowych, kontrola przesyłek pod kątem przedmiotów zabronionych, prowadzenie dochodzeń śledczych pod kątem przestępstw na szkodę poczty – np. wysyłania przesyłek bez uiszczenia obowiązkowej opłaty. Częścią USPIS jest tzw. policja pocztowa (Postal Police), której zadaniem jest m.in. eskorta wartościowych przesyłek oraz zapewnianie bezpieczeństwa urzędom pocztowym położonym w miejscach wyludnionych oraz ich pracownikom. W całych Stanach Zjednoczonych pracuje tylko 500 funkcjonariuszy Postal Police. USPIS zaś zatrudnia ogółem około 12000 pracowników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez amerykańską firmę Greenlight i wydana w serii United States Postal Service, w której oprócz prezentowanego modelu w skali 1:43 ukazał się jeszcze Ford Explorer. Model posiada skręcane koła, otwierane drzwi oraz klapy silnika i bagażnika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *