FSC Żuk A-15 – straż pożarna (Polska)

FSC Żuk to polski samochód osobowo-dostawczy, w różnych wersjach nadwoziowych (towos, furgon, pożarniczy, mikrobus, skrzyniowy, pick-up) i modelach produkowany w latach 1959-1998. Model A-15 to pojazd zaprojektowany dla straży pożarnej, będący rozwinięciem modelu A-14, który został stworzony na zamówienie Egiptu. Wraz z modernizacją podstawowego modelu w roku 1970, również wersja strażacka przeszła zmiany – otrzymała nowocześniejsze nadwozie oraz praktyczniejsze rozwiązania we wnętrzu. Pomimo, że produkcja tego kultowego polskiego dostawczaka zakończyła się ponad 20 lat temu, Żuki w wersji pożarniczej do dziś dzielnie służą w wielu jednostkach OSP w Polsce.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii „Kultowe Auta PRL-u„. Model ukazał się jako jedno z wydań specjalnych tej serii. Na chwilę obecną jest już trudno dostępny, a jego ceny rzadko kiedy spadają poniżej 100 zł. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *