Mercedes-Benz C-Klasse (W203) – Johhanesburg Metropolitan Police Department (Republika Południowej Afryki)

Mercedes-Benz klasy C drugiej generacji, oznaczony przez producenta kodem W203 dla sedana i S203 dla kombi, to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 2000-2006. W 2003 samochód przeszedł facelifting. Na bazie modelu Mercedes opracował także, plasowane w klasie kompaktowej, coupe o oznaczeniu CL203. Klasa C drugiej generacji była dostępna łącznie z ponad dwudziestoma jednostkami napędowymi o mocy od 102 do 367 KM. Auto było dostępne z sześciobiegową manualną bądź pięcio- lub siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Johannesburg Metropolitan Police Department to formacja policji miejskiej w stolicy Republiki Południowej Afryki – Johannesburgu. Formacja odpowiedzialna jest za kontrolę ruchu drogowego w mieście, egzekwowanie lokalnych przepisów oraz wspieranie policji w walce z przestępczością. Formacje policji miejskiej w RPA nie mają uprawnień do prowadzenia dochodzeń w sprawach karnych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, południowoafrykańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *