Volkswagen Touareg – Deutsches Rotes Kreuz (Niemcy)

Volkswagen Touareg pierwszej generacji to samochód typu SUV klasy wyższej, produkowany w latach 2002-2010. W 2006 Touareg przeszedł facelifting. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 219 do 450 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 174 do 250 KM. Pojazd powstał we współpracy z Porsche, które na tej samej płycie podłogowej zbudowało model Cayenne.

Deutsches Rotes Kreuz (Niemiecki Czerwony Krzyż) jest niemiecką organizacją humanitarną należącą do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jest to trzecia pod względem wielkości organizacja wchodząca w skład międzynarodowego ruchu – skupia ponad 4,5 miliona osób. Podczas II wojny światowej był służbą pomocniczą Wehrmachtu. W czasie II wojny światowej Niemiecki Czerwony Krzyż współpracował z nazistami w zbrodniach przeciwko ludzkości.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Minichamps. Jak wszystkie modele tej firmy, także i ten odznacza się bardzo wysoką jakością wykonania. Model nie posiada otwieranych elementów, a jego edycja jest limitowana do 1008 sztuk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Volkswagen Touareg – Deutsches Rotes Kreuz (Niemcy)

  1. Piotr pisze:

    Witaj! Gratuluję pięknego i ciekawego okazu w kolekcji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *