Łada Niva – Policajný zbor Slovenskej republiky (Słowacja)

Łada Niva (Лада Нива) to samochód terenowy produkowany od roku 1977 najpierw w ZSRR, a potem w Rosji przez firmę AwtoWAZ (АвтоВАЗ). Od 2006 do chwili obecnej model ten jest produkowany pod nazwą Łada 4×4. Samochód ten jest jednym z najdzielniejszych aut terenowych produkowanych w Europie, co sprawia, że jest on chętnie i w dużej ilości wykorzystywany przez służby ratunkowe – zwłaszcza w rejonach trudno dostępnych, np. górskich (w Polsce auto popularne np. w strażach parków narodowych i ochotniczych pogotowiach ratunkowych).

Policajný zbor Slovenskej republiky (Korpus Policji Republiki Słowackiej) to formacja policyjna odpowiedzialna za bezpieczeństwo publiczne na terenie Słowacji. Policja w tym kraju podlega pod Radę Narodową Republiki Słowackiej oraz tamtejszy rząd. Słowacka policja odpowiedzialna jest m.in. za ochronę bezpieczeństwa obywateli i ich mienia, bezpieczeństwo osobiste prezydenta Słowacji, ochronę granic państwowych i obiektów o szczególnym znaczeniu, bezpieczeństwo ruchu drogowego, wykrywanie i profilaktykę przestępstw czy profilaktykę terroryzmu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę IST. Numer katalogowy modelu to IST118. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, słowackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *