Toyota Yaris – Straż Miejska m. st. Warszawy (Polska)

Toyota Yaris drugiej generacji to miejski samochód osobowy produkowany w latach 2005-2011. W 2009 samochód przeszedł facelifting. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 69 do 133 KM oraz z 90-konnym dieslem. Podobnie jak poprzednia generacja, także Yaris II był jednym z najchętniej kupowanych samochodów w swoim segmencie.

Straż Miejska m. st. Warszawy to działający na terenie Warszawy organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia. Często współdziała z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych. Doprowadza osoby nietrzeźwe do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających zdrowiu albo życiu ich lub innych osób.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja cywilnej wersji Toyoty Yaris, wyprodukowanej w skali 1:43 przez firmę Welly. Zmiany, których dokonałem w tym modelu, to dołożenie własnoręcznie wykonanych kalkomanii SM Warszawa i dorobienie anteny oraz tablic rejestracyjnych. Belka użyta w modelu pochodzi z policyjnych modeli Welly – została pomalowana i także otrzymała kalki SM.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Toyota Yaris – Straż Miejska m. st. Warszawy (Polska)

  1. JASIOK_2006 pisze:

    Super na Yarku III WYGLĄDAŁO BY JESZCZE LEPIEJ. Można kupić Yarka 3 na alim za 27 zł

  2. Piotr pisze:

    Świetny model! Liczę, że to dopiero tylko wstęp do polskich służb!

    Pozdrawiam!

    Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *