Nissan Patrol – Hong Kong Police Special Duties Unit (Hongkong)

Nissan Patrol piątej generacji to samochód terenowy produkowany w latach 1997-2014. Auto dostępne było z napędem tylnym bądź na wszystkie koła. Samochód napędzany był dwoma jednostkami benzynowymi i czterema jednostkami diesla. W 2005 auto przeszło facelifting – zmieniono m.in. pas przedni oraz powiększono tylne reflektory.

Special Duties Unit (特別任務連, SDU), potocznie Latające Tygrysy, to elitarna, taktyczna jednostka policji Hongkongu. W kompetencjach SDU mieści się walka z terroryzmem oraz najpoważniejszą przestępczością kryminalną, w tym z użyciem broni palnej. Na wyposażeniu jednostki znajdują się opancerzone samochody i transportery, nowoczesne łodzie i helikoptery. Kurs przygotowawczy dla kandydatów do jednostki jest dość restrykcyjny i obejmuje m.in. obsługę i używanie broni, walkę wręcz, kamuflaż i maskowanie, pierwszą pomoc, czytanie map i obserwację taktyczną oraz zachowanie w przypadku ataków z użyciem broni chemicznej, biologicznej i nuklearnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę J-Collection. Nie posiada on otwieranych elementów. Ciekawostką jest fakt, że podobnie jak firma Hongwell w modelu Dodge Intrepid, także J-Collection popełniło literówkę w oznaczeniach na modelu. Napis na boku pojazdu wykonano jako „Special Duties Unt” – oczywiście ostatni wyraz powinien brzmieć „Unit”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *