Audi Q7 – Grand Ducal Police (Luksemburg)

Audi Q7 pierwszej generacji to SUV klasy wyższej produkowany w latach 2005-2015. W 2009 samochód przeszedł facelifting. Standardowo pojazd wyposażony jest m.in. w elektryczne sterowanie szyb, elektryczne sterowanie lusterek, klimatyzację automatyczną, system pokładowy MMI z nawigacją GPS, radio CD z 8-głośnikowym systemem audio, czujniki deszczu, zmierzchu oraz ciśnienia w oponach, spryskiwacze z ogrzewanymi dyszami, pneumatyczne zawieszenie z możliwością regulacji charakterystyki, wspomaganie układu kierowniczego zależne od prędkości jazdy, system ABS z ESP, ASR, system wspomagający zjazd ze wzniesienia. Q7 było dostępne z benzynowymi silnikami o mocy od 272 do 350 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 204 do 500 KM. Samochód dostępny był wyłącznie ze skrzynią automatyczną i napędem quattro.

Grand Ducal Police to formacja policyjna Wielkiego Księstwa Luksemburga, podległa pod tamtejsze MSW, choć działająca w imieniu i pod kontrolą Wielkiego Księcia. W obecnej formie formacja działa dopiero od roku 2000. Grand Ducal Police jest podzielona na sześć regionów operacyjnych, które pod swoją kontrolą mają od kilku do kilkunastu gmin. Specjalny wydział policji zajmuje się ponadto kontrolą graniczną na lotnisku Findel.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę DeAgostini i wydaną w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 32. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *