Mitsubishi Pajero IV – Polizei (Niemcy)

Mitsubishi Pajero czwartej generacji to samochód typu SUV produkowany od roku 2006 do chwili obecnej. Auto dostępne jest z nadwoziem trzy- i pięciodrzwiowym, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. W 2012 samochód przeszedł minimalny facelifting. Ciekawostką jest fakt, iż na rynkach hiszpańskojęzycznych model ten jest sprzedawany jako Mitsubishi Montero – słowo „pajero” w języku hiszpańskim jest bowiem wulgarnym określeniem oznaczającym onanistę.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę IXO i wydaną w serii modeli PremiumX. Model nie posiada otwieranych elementów. Jego numer katalogowy to PRD504. Model jest dość łatwo dostępny, a jego cena nie przekracza 200 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *