Audi A6 Avant – Polismyndigheten (Szwecja)

Audi A6 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy wyższej produkowany w latach 1994-2003. Auto było następcą modelu 100 i de facto zmodernizowaną wersją jego ostatniej generacji. A6 dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 101 do 193 KM oraz jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 140 KM. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi (Avant), z napędem przednim lub na wszystkie koła oraz z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów.

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 38. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *