Peugeot 206 – Police Fédérale (Belgia)

Peugeot 206 jest samochodem osobowym klasy B produkowanym w latach 1998-2012. Ten popularny miejski samochód dostępny był z siedmioma silnikami benzynowymi o mocy od 60 do 177 KM oraz z czterema silnikami wysokoprężnymi o mocy od 68 do 109 KM. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary (łatwość manewrowania na ciasnych ulicach) model 206 był chętnie wykorzystywany przez służby ratownicze (np. policję we Francji czy Belgii).

Police Fédérale (hol. Federale Politie) to krajowa służba policyjna Królestwa Belgii. Formacja ta liczy około 12300 funkcjonariuszy pracujących w kilku departamentach, takich jak policja drogowa, kryminalna czy ochrony kolei. Police Fédérale dysponuje także jednostką lotniczą, grupą psów policyjnych oraz specjalną grupą operacyjną. Formacja jest członkiem Europolu i INTERPOL-u.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi oraz skręcane przednie koła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *