Mercedes-Benz Vito II – Grand Ducal Police (Luksemburg)

Mercedes-Benz Vito drugiej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W639, to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 2003-2014. Osobowa wersja tego modelu nosiła nazwę Viano. Samochód był dostępny jako cztero- bądź pięciodrzwiowy van bądź trzy- lub czterodrzwiowy samochód dostawczy. Skrzynia biegów była manualna bądź automatyczna, a napęd mógł być przenoszony na tylną bądź obie osie. Vito drugiej generacji dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 190 do 258 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 88 do 224 KM. W 2010 samochód przeszedł facelifting obejmujący m.in. zmianę pasa przedniego z reflektorami, zmianę tylnych świateł czy przemodelowanie błotników. Od lipca 2014 produkowana jest trzecia generacja Vito, oznaczona przez producenta kodem W447.

Grand Ducal Police to formacja policyjna Wielkiego Księstwa Luksemburga, podległa pod tamtejsze MSW, choć działająca w imieniu i pod kontrolą Wielkiego Księcia. W obecnej formie formacja działa dopiero od roku 2000. Grand Ducal Police jest podzielona na sześć regionów operacyjnych, które pod swoją kontrolą mają od kilku do kilkunastu gmin. Specjalny wydział policji zajmuje się ponadto kontrolą graniczną na lotnisku Findel.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, luksemburskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *