Łada 112 – Dorózhno-patrúl’naya slúzhba Moskva (Rosja)

Łada 112 to pięciodrzwiowy, kompaktowy hatchback, powstały na bazie sedana Łada 110. Technicznie te samochody się nie różnią. Auto było produkowane w latach 2000-2008. 112-tka oferowana była z silnikami benzynowymi o mocy od 77 do 92 KM. Skrzynia biegów była pięciobiegowa, manualna, a napęd przenoszony był na przednie koła. Ładę 112 produkowano w kilku ciekawych odmianach – m.in. rajdowej czy coupe. Następcą modelu została Łada Priora.

Dorózhno-patrúl’naya slúzhba (Дорожно-патрульная служба, ДПС, DPS) to część policji (dawniej milicji) Federacji Rosyjskiej, odpowiedzialna za bezpieczeństwo ruchu drogowego. DPS jest odpowiedzialna za zadania patrolowe, kontrolę pojazdów i kierowców, a także zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w dziedzinie ruchu drogowego oraz ich zwalczanie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 10. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *