Opel Frontera – Feuerwehr Offenbach am Main (Niemcy)

Opel Frontera pierwszej generacji to samochód typu SUV produkowany w latach 1991-1998. Samochód posiadał nadwozie zbudowane na ramie i dostępny był w wariancie trzy- i pięciodrzwiowym. Frontera była oferowana z silnikami benzynowymi o mocy od 115 do 136 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 100 do 115 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna – pięciobiegowa lub automatyczna – czterobiegowa. Napęd przenoszony był na tylne koła z dołączanym przodem. W 1998 Opel zaprezentował nową generację Frontery, która była produkowana do roku 2003.

Straż pożarna w niemieckim mieście Offenbach am Main składa się z jednej jednostki zawodowej straży pożarnej, trzech jednostek ochotniczych straży pożarnej (Freiwillige Feuerwehr Bieber, Rumpenheim, Waldheim), wspólnej dla ochotników i strażaków zawodowych formacji młodzieżowej straży pożarnej oraz trzech formacji dziecięcej straży pożarnej. Łącznie w mieście pracuje około 300 strażaków.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wydana przez wydawnictwo Eaglemoss w niemieckiej serii modeli „Opel Collection„. Modele w niej wydane były produkcji firmy IXO, a prezentowana Frontera otrzymała w niej numer 99. Miniatura nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *