Holden FE – New South Wales Police Force (Australia)

Holden FE to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1956-1958. Pojazd był następcą Holdena FJ. Auto zasilane było silnikiem o pojemności 2,3 l i mocy 71 KM, połączonym z trzybiegową, manualną skrzynią biegów. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi, dwudrzwiowe coupe i dwudrzwiowy furgon. Następcą modelu w gamie modelowej Holdena został model FC.

New South Wales Police Force (NSW Police) jest podstawowym organem ścigania w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Główna siedziba formacji mieści się w mieście Parramatta. W NSW Police służy około 20000 funkcjonariuszy, rozlokowanych w 432 jednostkach na terenie stanu. Formacja dysponuje oddziałem wodnym, konnym oraz lotniczym. Obecne barwy formacji, widoczne na radiowozach, to biel i błękit oraz charakterystyczna szachownica w tych kolorach. Na umundurowaniu jest ona widoczna na czapce funkcjonariuszy. Mundur policjantów z NSW Police Force jest granatowo-niebieski.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako nr 10. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *