Ford Transit VIII – Hong Kong Police Force (Hongkong)

Ford Transit jest samochodem dostawczym produkowanym w rozmaitych wersjach nadwoziowych i silnikowych od roku 1965 do chwili obecnej. Samochód dwa razy w swojej historii zdobył tytuł Van of the Year. Od 2013 produkowana jest obecna, ósma generacja modelu Transit.

Hong Kong Police Force (HKPF, 香港警務處) to formacja policyjna Hongkongu, podległa pod tamtejsze Biuro Bezpieczeństwa (niezależna od chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego). HKPF dzieli się na pięć głównych wydziałów – operacyjny i wsparcia, przestępczości kryminalnej i bezpieczeństwa, szkolenia kadr, logistyczny oraz finansowy. Policja Hongkongu dysponuje różnymi rodzajami radiowozów (w tym opancerzonymi) oraz siłami powietrznymi oraz wodnymi. Ponadto w ramach formacji funkcjonuje jednostka specjalna SDU. HKPF liczy obecnie około 37000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:52 wyprodukowana przez firmę Cai Po. Model posiada otwierane drzwi oraz jest wyposażony w napęd. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *