Mercedes-Benz Vito I – Mossos d’Esquadra (Hiszpania)

Mercedes-Benz Vito pierwszej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W638, to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1996-2003. Osobowa wersja sprzedawana była jako klasa V. Auto oferowane było z silnikami benzynowymi o mocy od 129 do 174 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 79 do 122 KM. Skrzynia biegów była czterobiegowa, automatyczna, natomiast napęd przenoszony był na przednią bądź tylną oś. W 1999 samochód przeszedł nieznaczny facelifting. W 2003 samochód został zastąpiony drugą generacją Vito.

Mossos d’Equadra to posiadająca pełnię uprawnień policyjnych autonomiczna policja Katalonii. Na terenie tej wspólnoty autonomicznej Mossos d’Esquadra całkowicie zastąpiła w obowiązkach Guardia Civil i Policía Nacional. Blisko 20000 funkcjonariuszy formacji stacjonuje w 92 jednostkach. Mossos d’Esquadra jest formacją dobrze wyposażoną – posiada różnego typu radiowozy (w tym opancerzone), helikoptery oraz nowoczesną broń (w tym szturmową i snajperską). W strukturach formacji istnieje ponadto specjalna grupa operacyjna GEI (Grup Especial d’Intervenció). Główna siedziba Mossos d’Esquadra znajduje się w mieście Sabadell.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwieraną tylną klapę. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *