RAF-22038 Latvija – Latvijas Valsts policija (Łotwa)

RAF-2203 Latvija to samochód typu van produkowany w latach 1976-1997. Auto dostępne było głównie w wersji mikrobus (wyprodukowano nieliczne sztuki z nadwoziem typu furgon oraz skrzyniowym). Produkowano także wersje specjalne (np. ambulans) posiadające odmienne oznaczenia modelowe. Samochód oferowany był z benzynowymi silnikami o mocy od 95 do 98 KM oraz czterobiegową, manualną skrzynią biegów. Od roku 1989 produkowano unowocześnioną wersję 22038 ze wzmocnionym nadwoziem. Zastosowano w niej nowy pas przedni ze wspólną plastikową atrapą chłodnicy obejmującą reflektory i kierunkowskazy pod nimi; zmieniono także wystrój wnętrza i zastosowano wyższą, bardziej ergonomiczną deskę przyrządów. Ponadto w modelu zmieniono mocowanie tylnych drzwi na zawiasy zewnętrzne oraz dodano luk wentylacyjny w tylnej części dachu.

Latvijas Valsts policija to krajowa, łotewska formacja policyjna, podległa pod tamtejsze MSW. Dzieli się ona na pięć oddziałów regionalnych. Jej główna siedziba znajduje się w Rydze. Latvijas Valsts policija jest członkiem Interpolu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” pod numerem 42. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *