Opel Omega – Kantonspolizei Zürich (Szwajcaria)

Opel Omega B (drugiej generacji) to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1994-1999. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 116 do 211 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 100 do 131 KM. Omega B była samochodem komfortowym i dobrze wyposażonym – w standardzie oferowano m.in. przednie poduszki powietrzne, system ABS, elektryczne sterowanie szyb przednich, czteroramienną skórzaną kierownicę, światła przeciwmgłowe, podgrzewane dysze spryskiwaczy oraz radioodtwarzacz. W 1999 samochód przeszedł facelifting. Wersja poliftingowa (zmieniono m.in. pas przedni z reflektorami) była produkowana do 2003.

Kantonspolizei Zürich to organ policji kantonalnej w kantonie Zürich w Szwajcarii. Formacja dzieli się na kilka wydziałów, takich jak wydział szkoleń i logistyki, kryminalny i bezpieczeństwa, ruchu drogowego czy lotniskowy. Funkcjonariusze służą w czterech departamentach regionalnych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wydana przez wydawnictwo Eaglemoss w niemieckiej serii „Opel Collection„. Modele w tej serii były produkcji firmy IXO, a prezentowaną Omegę wydano w niej pod numerem 117.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *