Volkswagen Brasília – Polícia Militar Rodoviária de Santa Catarina (Brazylia)

Volkswagen Brasília to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1973-1982. Auto wyposażone było w silnik z Volkswagena Beetle, płytę podłogową z modelu Karmann Ghia, zaś stylistyką przypominało Volkswagena 412. Auto było dostępne było z nadwoziem trzy- i pięciodrzwiowym. Wyprodukowano ponad milion egzemplarzy.

Polícia Militar Rodoviária de Santa Catarina to oddział ruchu drogowego policji wojskowej stanu Santa Catarina (Polícia Militar de Santa Catarina) w Brazylii. Oddział dzieli się na dwa bataliony, położone w miejscowościach Florianópolis i Ibicaré.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 25 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *