Talbot Horizon – Policía Nacional (Hiszpania)

Talbot Horizon to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1977-1987. Auto dostępne było z czterocylindrowymi silnikami benzynowymi o pojemnościach 1,1, 1,3, 1,4 i 1,5 oraz dieslem o pojemności 1,9 litra. Skrzynia biegów mogła być automatyczna bądź manualna, a napęd przenoszony był na oś przednią. W plebiscycie Europejski Samochód Roku 1979 auto zajęło pierwsze miejsce. Model został zastąpiony przez Peugeota 309.

Policía Nacional (obecna nazwa Cuerpo Nacional de Policía) to narodowa policja Hiszpanii. Wraz z Guardia Civil tworzy siły i środki bezpieczeństwa państwa (Fuerzas y cuerpos de seguridad del Estado). Zasadniczo formacja odpowiada na terenie całego kraju za prowadzenie dochodzeń w sprawach przestępstw i wykroczeń, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, walkę z terroryzmem oraz inne sprawy dotyczące porządku publicznego i imigracji. W niektórych jednak regionach Hiszpanii rola policji narodowej jest mniejsza, z uwagi na posiadanie przez nie własnych sił policyjnych (np. Ertzaintza w Kraju Basków , Mossos d’Esquadra w Katalonii lub Policia Foral w Nawarze). Obecnie hiszpańska policja liczy około 65000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia”. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *