Citroën Type H – Deutsches Rotes Kreuz (Niemcy)

Citroën Type H to samochód dostawczy produkowany w latach 1947-1981. Model nie miał swojego poprzednika – powstał tuż po wojnie, w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na cywilne, nieduże i zwinne ciężarówki o średnim tonażu. Pomimo swojej nietypowej „urody” był bardo udanym i chętnie kupowanym samochodem. Najlepszym na to dowodem jest długość okresu produkcji i liczba 473 289 wyprodukowanych egzemplarzy. W gamie modelowej Citroëna zastąpił go dopiero model C25. Samochód dostępny był z silnikami benzynowymi o mocy od 34 do 48 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 41 do 57 KM.

Deutsches Rotes Kreuz (Niemiecki Czerwony Krzyż) jest niemiecką organizacją humanitarną należącą do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jest to trzecia pod względem wielkości organizacja wchodząca w skład międzynarodowego ruchu – skupia ponad 4,5 miliona osób. Podczas II wojny światowej był służbą pomocniczą Wehrmachtu. W czasie II wojny światowej Niemiecki Czerwony Krzyż współpracował z nazistami w zbrodniach przeciwko ludzkości.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Atlas i wydana w serii modeli „Ambulance Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *