Nissan X-Trail I – Polisi wa Kenya (Kenia)

Nissan X-Trail pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 2000-2014. W 2009 model został poddany niewielkiej modernizacji. Auto oferowane było z pięciodrzwiowym nadwoziem typu SUV. Do napędu użyto benzynowych jednostek napędowych o mocy 140 i 165 KM oraz silników diesla o mocy 114 i 136 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie.

Polisi wa Kenya to siły policyjne Republiki Kenii. Główna siedziba formacji, w której służy obecnie około 65000 funkcjonariuszy, znajduje się w Nairobi. W każdym regionie administracyjnym państwa znajdują się jednostki policji, które dzielą się na mniejsze (hrabstwa i powiaty). Oprócz radiowozów naziemnych, formacja dysponuje także kilkunastoma śmigłowcami. Kenijska policja była oskarżana o łamanie praw człowieka, a ze względu na niskie płace funkcjonariusze są bardzo podatni na wpływy przestępcze oraz korupcję. Powszechną praktyką są także dokonywane przez nich wymuszenia. Polisi wa Kenya jest obecnie najbardziej skorumpowaną służbą w kraju.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę J-Collection. Model katalogowy modelu to JC214. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *