Nissan X-Trail – Polisi wa Kenya (Kenia)

Nissan X-Trail pierwszej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2001-2007 (w Chinach do 2009). Auto powstało na płycie podłogowej modeli Primera oraz Almera. Cechą charakterystyczną tego modelu są centralnie umieszczone zegary. Samochód dostępny był z dwoma silnikami benzynowymi (o mocy 140 i 165 KM) oraz z dwoma jednostkami wysokoprężnymi (o mocy 114 i 136 KM). X-Trail pierwszej generacji dostępny był z dwoma przekładniami manualnymi (pięcio- i sześciostopniową) oraz czterobiegowym automatem.

Polisi wa Kenya to siły policyjne Republiki Kenii. Główna siedziba formacji, w której służy obecnie około 65000 funkcjonariuszy, znajduje się w Nairobi. W każdym regionie administracyjnym państwa znajdują się jednostki policji, które dzielą się na mniejsze (hrabstwa i powiaty). Oprócz radiowozów naziemnych, formacja dysponuje także kilkunastoma śmigłowcami. Kenijska policja była oskarżana o łamanie praw człowieka, a ze względu na niskie płace funkcjonariusze są bardzo podatni na wpływy przestępcze oraz korupcję. Powszechną praktyką są także dokonywane przez nich wymuszenia. Polisi wa Kenya jest obecnie najbardziej skorumpowaną służbą w kraju.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę J-Collection. Model katalogowy modelu to JC214. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.