Rayton Fissore Magnum 4×4 – Polizia di Stato (Włochy)

Rayton Fissore Magnum 4×4 to luksusowy samochód typu SUV produkowany w latach 1985-2003 jako konkurent dla Range Rovera oraz Chevroleta Suburbana. Samochód oferowany był z silnikami benzynowymi o mocy od 138 do 300 KM oraz jednostkami diesla o mocy od 90 do 120 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na obie osie.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako edycja specjalna. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *