Škoda Fabia I Combi – Veterinární záchranná služba Pet-Medic (Czechy)

Škoda Fabia pierwszej generacji to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1999-2008. Nie wszystkie wersje wyposażeniowe produkowane były jednocześnie – hatchbacka produkowano w latach 1999-2006, kombi w latach 2000-2007, a sedana w latach 2001-2008. W Kenii oraz Ugandzie model sprzedawany był pod nazwą Octavia. Fabia pierwszej generacji była dostępna w bardzo wielu wersjach wyposażeniowych (w tym wersjach specjalnych) oraz z wieloma jednostkami napędowymi – tak benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Samochód był – i nadal jest – bardzo popularny w całej Europie, zarówno jako auto prywatne, jak i służbowe. Fabię chętnie wykorzystują także służby ratownicze, takie jak policja czy straż pożarna. W Polsce model ten najczęściej można było spotkać w policji – zarówno jako radiowóz nieoznakowany, jak i oznakowany. Obecnie w kraju służy jeszcze kilkanaście takich radiowozów, ale w zdecydowanej większości zostały już wyparte przez nowsze modele.

Veterinární záchranná služba Pet-Medic to funkcjonujące w czeskiej Pradze weterynaryjne pogotowie ratunkowe przeznaczone dla zwierząt domowych, takich jak np. psy i koty. Formacja zatrudnia doświadczonych weterynarzy i wyposażona jest w nowoczesne ambulanse weterynaryjne. Pet-Medic podejmuje działania w stanach zagrożenia życia zwierzęcia, obejmujące prowadzenie reanimacji, wykonanie badań (np. EKG), opatrywanie zranień i urazów oraz transport chorego zwierzęcia do lecznicy lub szpitala weterynaryjnego w celu dalszego leczenia. Wykonują także przewozy chorych zwierząt np. w celu kontroli lekarskiej, ponownego opatrzenia, zabiegów medycznych itp. Formacja wykonuje także usługę eutanazji i współpracuje z domem pogrzebowym dla zwierząt domowych. Pet-Medic prowadzi działania na rzecz ochrony zwierząt również wspólnie z praską policją, zoo oraz służbami komunikacji miejskiej. Ratownicy Pet-Medic w Pradze są w stanie dotrzeć do chorego zwierzęcia przez całą dobę w czasie od 5 do 20 minut.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez czeską firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *