Chevrolet Ipanema – Polícia Militar do Estado de São Paulo (Brazylia)

Chevrolet Ipanema to kompaktowy samochód osobowy produkowany w Brazylii, stanowiący odmianę kombi Chevroleta (Opla) Kadetta E. Samochód produkowany był w latach 1989 – 1997 i standardowo oferowany z silnikami 1,8 i 2,0, zasilanymi etanolem lub benzyną. Ipanema mogła mieć manualną bądź automatyczną skrzynię biegów, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Polícia Militar do Estado de São Paulo (PMESP) to formacja żandarmerii wojskowej i de facto policji cywilnej działająca na terenie stanu São Paulo w Brazylii. Z liczebnością około 100000 funkcjonariuszy jest największą formacją policyjną w Brazylii i trzecią co do wielkości w Ameryce Łacińskiej. Formacja posiada własny departament straży pożarnej, oddział lotniczy i wodny. Na stanie PMESP jest blisko 17000 radiowozów różnych marek. Formacja jest bardzo często krytykowana za swoje nadużycia oraz brutalność (funkcjonariusze PMESP zabili dziewięć razy więcej osób, niż policja w całych Stanach Zjednoczonych) oraz korupcję.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 23 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *