Fiat Brava – Arma dei Carabinieri (Włochy)

Fiat Brava to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1995-2001. Auto było oferowane jako pięciodrzwiowy liftback, ale sprzedawano je również jako modele pokrewne – trzydrzwiowego hatchbacka Bravo oraz czterodrzwiowego sedana Marea i kombi Marea Weekend. W 1996 samochód pokonując Peugeota 406 i Audi A4 zdobył tytuł Car of the Year. W 1999 Brava przeszła delikatny facelifting. Auto oferowane było z silnikami benzynowymi o mocy od 82 do 113 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 75 do 105 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na przednie koła. Następcą Bravy w gamie modelowej Fiata został model Stilo.

Arma dei Carabinieri (Karabinierzy) to włoska ogólnokrajowa żandarmeria, której jurysdykcji podlegają zarówno wojskowi, jak i cywile. Poza wykonywaniem obowiązków typowych dla żandarmerii oraz części zadań typowych dla policji, Karabinierzy pełnią także służbę patrolową na ulicach włoskich miast, zajmują się również ochroną m.in. Ministra Obrony, wysokich rangą dowódców wojskowych, a także innych ważnych funkcjonariuszy publicznych oraz przywódców państw podczas ich wizyt we Włoszech. Korpus Karabinierów ma za zadanie natychmiastową obronę kraju w przypadku ataku militarnego z zewnątrz. Bierze również czynny udział w operacjach militarnych poza granicami Włoch. Formacja ta liczy około 110000 funkcjonariuszy. Mimo że we włoskim społeczeństwie Carabinieri są uważani za najbardziej kompetentnych oraz poważanych wśród służb mundurowych, są też częstym przedmiotem dowcipów ze względu na stereotyp Carabinieri, który jest raczej niedouczonym oraz niekompetentnym funkcjonariuszem.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli Carabinieri. Model ukazał się w niej jako numer 50. Nie posiada on otwieranych elementów. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *