Mercedes-Benz S-Klasse (W116) – Militsiya (ZSRR)

Mercedes-Benz klasy S (oznaczony przez producenta kodem W116) to luksusowy samochód osobowy produkowany w latach 1972-1980. Auto było następcą modelu W108 i zarazem pierwszą generacją klasy S. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów i napędem na tylną oś. W116 dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 122 do 286 KM oraz dieslem o mocy 110 KM.

Militsiya (milicja) była formacją działającą w ZSRR, republikach radzieckich oraz następnie w Rosji od 1917 do 2011, kiedy to została przekształcona w policję (Politsiya). Zasadniczo milicja podzielona była na wydział bezpieczeństwa publicznego i wydział kryminalny, ale istniały w niej także wydziały specjalistyczne, takie jak służba ruchu drogowego (STSI, wcześniej GAI i ORUD) czy służba specjalna (OMSN i OMON). W Kazaniu i Moskwie istniały ponadto wydziały zajmujące się ekologią i ochroną środowiska.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 33. Model nie posiada otwieranych elementów. Dołożyłem do niego własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *