Škoda Felicia – Hasičský záchranný sbor České republiky (Czechy)

Škoda Felicia to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1994-2001. Auto powstało jako następca modelu Favorit i oferowane było jako pięciodrzwiowe: hatchback, kombi i kombivan (Vanplus) oraz dwudrzwiowy pickup (Pickup/Fun). W 1998 samochód przeszedł modernizację. Felicię oferowano z silnikami benzynowymi o mocy od 54 do 75 KM oraz z silnikiem wysokoprężnym o mocy 64 KM. Następcą modelu została Škoda Fabia.

Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) jest zawodową strażą pożarną Republiki Czeskiej. Ta powstała w 1995 formacja jest częścią sił bezpieczeństwa tego kraju, odpowiedzialną za ochronę życia i zdrowia ludzi i zwierząt oraz mienia przed zagrożeniami powodowanymi przez pożary i inne zdarzenia, takie jak np. klęski żywiołowe. Główna siedziba HZS ČR znajduje się w Pradze.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *