Volkswagen Transporter T6 – Bundespolizei (Austria)

Volkswagen Transporter szóstej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od 2015 do chwili obecnej. Podstawową jednostką napędową w T6 jest wysokoprężny silnik o pojemności 2,0 l, dostępny w kilku wariantach mocy – 84, 102, 150 i 204 KM. Samochód może być także wyposażony w jednostkę benzynową – 2,0 TSI o mocy 150 lub 204 KM. Auto dostępne jest ze skrzynią manualną lub półautomatyczną, z napędem przednim lub na wszystkie koła.

Bundespolizei jest federalną formacją policyjną, odpowiedzialną za przestrzeganie prawa oraz ochronę bezpieczeństwa publicznego na terenie Austrii. Liczy ona około 25000 funkcjonariuszy, którzy noszą granatowe mundury. Radiowozy Bundespolizei obecnie są malowane w schemat srebrno-granatowo-czerwony – stare, biało-czerwone malowanie jest wycofywane i aktualnie już rzadko spotykane. Bundespolizei jest formacją dobrze wyposażoną, posiadającą na stanie helikoptery, pojazdy opancerzone, wiele rodzajów samochodów osobowych, łodzie oraz motocykle. Austriacka policja używa również najnowocześniejszej broni palnej.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała wykonanie i dołożenie belki świetlnej, kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *