Citroën Visa – Guardia Civil (Hiszpania)

Citroën Visa to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1978-1989. Początkowo model nie był zbyt popularny z uwagi na nietypowy grill (nazywany świńskim ryjkiem) oraz wygląd zegarów i przełączników (kojarzonych z kolei z puszką z piwem i krajalnicą do sera). W 1981 samochód przeszedł więc facelifting, w którym przeprojektowano przód auta, co przełożyło się na wzrost jego popularności. Pięć lat później odświeżeniu poddano również wnętrze. Auto oferowane było z nadwoziem typu hatchback, jednak na jego bazie powstał niezwykle popularny, niewielki samochód dostawczy Citroën C15. Następcą Visy w gamie modelowej Citroëna został model AX.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia” jako numer 16. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *