UAZ Patriot – Federal’noye agentstvo lesnogo khozyaystva (Rosja)

UAZ Patriot (UAZ 3163) to samochód osobowy typu SUV produkowany od roku 2005 do chwili obecnej. Samochód stanowi rozwinięcie modelu Simbir. Auto oferowane jest z benzynowym silnikiem o mocy 128 KM oraz z jednostką diesla o mocy 116 KM. Skrzynia biegów jest pięciobiegowa, manualna, a napęd przekazywany jest na obie osie.

Federal’noye agentstvo lesnogo khozyaystva (Rosleskhoz) to rosyjska, federalna agencja leśna. Rosleskhoz zajmuje się m.in. ochroną (np. w ramach straży leśnej) i zarządzaniem parkami narodowymi w Federacji Rosyjskiej, wsparciem regulacyjnym dla gospodarki leśnej, prowadzeniem szkółek leśnych i uprawy gatunków leśnych, zarządzaniem gruntami leśnymi czy prowadzeniem państwowego rejestru terenów leśnych. Rosyjscy leśnicy, zgodnie z wiodącymi kolorami agencji, noszą ciemnozielone mundury z żółtymi insygniami. Rosleskhoz jest formacją częściowo uzbrojoną – funkcjonariusze straży leśnej są wyposażeni w środki przymusu bezpośredniego oraz osobistą broń palną.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 60. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *