Alpine A310 – Gendarmerie Nationale (Francja)

Alpine A310 to sportowy, kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1971-1984. Samochód był następcą modelu A110. Alpine A310 oferowano z silnikiem R4 o mocy 125 i V6 o mocy 150 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylną oś. Samochód miał znakomite osiągi – 100 km/h osiągał po 7,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosiła 215 dla słabszej oraz 225 km/h dla mocniejszej wersji.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 9. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *