Škoda 1203 – Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje (Czechy)

Škoda 1203/TAZ 1500 to produkowany w latach 1968-1999 samochód dostawczo-osobowy. Auto było dostępne jako furgon, mikrobus, van, ambulans oraz z nadwoziem skrzyniowym. Škoda 1203 oferowana była z benzynowymi silnikami 1,2 oraz 1,4 l, o mocy odpowiednio 51 i 57 KM. Skrzynia biegów była manualna, cztero- lub pięciobiegowa, a napęd przenoszony był na tylną oś.

Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje to państwowa straż pożarna kraju zlińskiego – jednej z czternastu jednostek podziału terytorialnego w Czechach. Formacja stacjonuje w miastach Zlin, Uherské Hradiště, Uherský Brod oraz Vsetin. Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje podlega dyrekcji HZS ČR w Pradze.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Amercom i wydana w polskiej serii modeli „Kolekcja wozów strażackich” jako numer 33. Model został przeze mnie zwaloryzowany poprzez dodanie własnoręcznie wykonanych kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych. Miniatura nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *