Volkswagen Passat B2 – Polizei (Niemcy)

Volkswagen Passat drugiej generacji to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1979-1988, a w Chinach (pod nazwą Santana) w latach 1984-2012. Passat B2 oferowany był jako dwu- i czterodrzwiowy sedan, trzy – i pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi. Samochód dostępny był z silnikami benzynowymi o mocy od 55 do 136 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 54 do 80 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, natomiast napęd przenoszony był na przednią lub obie osie.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę WhiteBox. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *