FSO Syrena 104 – Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej (Polska)

FSO Syrena 104 to samochód osobowy produkowany w latach 1966-1972 jako następca modelu 103. W 104-ce zamontowano nowy silnik S-31 o mocy 40 KM, a także całkowicie zsynchronizowaną skrzynię biegów. W stosunku do poprzedniczki, zmieniono klosze kierunkowskazów, kołpaki, przednie reflektory oraz klosze tylnych lamp. Model 104 był ostatnim modelem Syreny z drzwiami otwieranymi pod wiatr (tzw. „kurołapkami”).

Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej była paramilitarną, społeczną organizacją wspierającą MO, liczącą w szczytowym okresie około 400000 ludzi (głównie członków PZPR). O pojazdach wykorzystywanych przez tę formację nie wiadomo wiele – posiadała ona głównie pojazdy przekazane przez MO i inne urzędy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie, prosta konwersja miniatury wersji cywilnej wyprodukowanej przez firmę DeAgostini, która ukazała się w serii modeli „Kultowe Auta PRL-u” pod numerem 3. Do stworzenia konwersji zainspirował mnie kolega Piotrek z blogu Modele Władka, który niedawno prezentował podobną konwersję na swojej stronie. Lista prac obejmowała właściwie tylko wykonanie i nałożenie kalkomanii ORMO – ze względu na poprawne tablice rejestracyjne, nie zdecydowałem się na ich zmianę. Miniatura prezentuje znany środowisku modelarskiemu ze zdjęć radiowóz Syrena 104 służący w nieustalonej jednostce ORMO.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na FSO Syrena 104 – Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej (Polska)

  1. Piotr pisze:

    Cześć!

    Cieszę się, że mój wpis zainspirował Ciebie do stworzenia tego modelu 😉 Za niedługo ja zaś pokażę T6, który powstał dzięki Twojej pomocy 😉

    Pozdrawiam!

    Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *