Peugeot 807 – Service mobile d’urgence et de réanimation Nogent Le Routrou (Francja)

Peugeot 807 to samochód osobowy typu van klasy średniej, produkowany w kooperacji z Fiatem (model Ulysse), Lancią (Phedra) i Citroënem (C8) w latach 2002-2014. Auto było następcą modelu 806. Samochód oferowany był z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednie koła. 807 wyposażany był w benzynowe jednostki napędowe o mocy od 136 do 204 KM oraz silniki diesla o mocy od 107 do 136 KM. Następcą modelu został Peugeot 5008.

Service mobile d’urgence et de réanimation (SMUR) to system mobilnych jednostek reanimacyjnych, funkcjonujących we Francji. Zespoły SMUR są wyposażane w urządzenia medyczne służące do natychmiastowego, pozaszpitalnego podjęcia czynności ratowniczych, w tym resuscytacji. Na ich pokładzie zawsze znajduje się lekarz medycyny ratunkowej lub anestezjolog. Zespoły te służą także do transportów medycznych chorych wymagających asysty lekarza. SMUR nie należy mylić z SAMU – podczas gdy SAMU są lokalnymi jednostkami pogotowia ratunkowego, pełniącymi również funkcję dyspozytorni numeru alarmowego, zespoły SMUR podlegają bezpośrednio np. pod szpitale czy jednostki straży pożarnej i są niejako ich wyjazdowym przedłużeniem. SAMU na mocy umów może zadysponować do wezwania zespół SMUR, jeżeli wymaga tego stan bądź lokalizacja pacjenta. We Francji istnieje obecnie około 350 zespołów SMUR.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *