Iveco Massif – Croce Rossa Italiana (Włochy)

Iveco Massif to samochód osobowy z nadwoziem typu SUV produkowany w latach 2007-2011. Auto zasilane było trzylitrowym dieslem o mocy 150 lub 176 KM, skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylne lub wszystkie koła.

Croce Rossa Italiana (CRI) to włoska organizacja Czerwonego Krzyża, licząca obecnie blisko 190000 członków. Formacja aktywnie udziela się w akcjach pomocowych dla ludności dotkniętej kataklizmami, katastrofami czy poszkodowanymi w działaniach wojennych na całym świecie. CRI prowadzi także szereg innych działań statutowych Czerwonego Krzyża, takich jak promowanie krwiodawstwa czy organizacja kursów pierwszej pomocy. Główna siedziba Włoskiego Czerwonego Krzyża mieści się w Rzymie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *