Chevrolet Veraneio – Rondas Ostensivas Tobias de Aguiar do Polícia Militar do Estado de São Paulo (Brazylia)

Chevrolet Veraneio to samochód osobowy typu SUV produkowany przez brazylijski oddział Chevroleta w latach 1964-1994. Auto powstało na bazie modelu Suburban, miało cztero- bądź pięciodrzwiowe nadwozie oraz mogło pomieścić do 9 osób. Głównym powodem sukcesu Veraneio na rynku brazylijskim była adaptacja tego modelu jako radiowozu policyjnego oraz karetki pogotowia, ponieważ był to jedyny pojazd o takim nadwoziu produkowany w kraju. W gamie modelowej został zastąpiony przez model Blazer.

Rondas Ostensivas Tobias de Aguiar do Polícia Militar do Estado de São Paulo (ROTA) to nazwa 1. Batalionu Polícia Militar do Estado de São Paulo. Członkowie ROTA są również znani jako „Boinas Negras” (czarne berety). Jest to elitarna jednostka uderzeniowa, wykorzystywana w przypadkach niepokojów społecznych oraz innych przypadków poważnego zakłócania porządku publicznego. ROTA jest najbardziej szanowaną i budzącą postrach wśród przestępców formacją policyjną w Brazylii, a jej charakterystyczne, szare Chevrolety Veraneio przez ponad 20 lat wywoływały duży respekt wśród kryminalistów.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 17 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *