Dacia Duster I – Police Nationale (Francja)

Dacia Duster pierwszej generacji to samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej, produkowany w latach 2009-2017. Na niektórych rynkach samochód oferowany był jako Renault Duster, a także, ze zmodyfikowanym pasem przednim, jako Nissan Terrano. Auto dostępne było z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednią lub obie osie. Duster oferowany był z silnikami benzynowymi o mocy od 114 do 125 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 110 KM. W 2017 zaprezentowana została druga generacja tego popularnego modelu.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Mondo Motors. Mój egzemplarz przeszedł lekką waloryzację w postaci pomalowania odbłyśników reflektorów. Do modelu dodałem także własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. Miniatura nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *