Moskwicz 400-420 – Odtel po regulirovaniyu ulichnogo dvizheniya (ZSRR)

Moskwicz 400-420 to samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany w latach 1946-1956 na bazie Opla Kadetta I. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan lub czterodrzwiowy kabriolet. Silnik montowany w tym samochodzie rozwijał moc 23 KM, produkowana była także mocniejsza, 26-konna wersja 401-420. Auto posiadało trzybiegową, początkowo niezsynchronizowaną, manualną skrzynię biegów, a napęd przenoszony był na koła tylne. Następcą modelu został Moskwicz 402.

Odtel po regulirovaniyu ulichnogo dvizheniya (ORUD) to jednostka radzieckiej Milicji powołana w celu regulacji ruchu drogowego. Powstała w 1931 i istniała do 1961.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 6. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *