Plymouth Fury – Detroit Police Department (USA)

Plymouth Fury to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany przez Chryslera pod marką Plymouth w latach 1956-1978. Auto powstało jako pokaz możliwości producenta, tzw. model halo. Powstało siedem generacji modelu, z których każda była produkowana w różnych wersjach nadwoziowych. Nazwa modelu po polsku oznacza „furię„.

Detroit Police Department (DPD) jest organem policji miejskiej w mieście Detroit, położonym w amerykańskim stanie Michigan. Miasto to dzierży niechlubny tytuł jednego z najniebezpieczniejszych w całych Stanach Zjednoczonych – w 2018 miało trzeci (po St. Louis i Baltimore) najwyższy odsetek zabójstw wśród głównych miast USA, a w rankingu światowym znalazło się na 42. pozycji. Policja miejska w Detroit powstała w 1865. Obecnie liczy ona około 2200 funkcjonariuszy (głównie Afroamerykanów) pracujących w 12 komisariatach.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli „Hollywood„. Model prezentuje radiowóz z filmu „Beverly Hills Cop” (pol. tytuł „Gliniarz z Beverly Hills„. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *