Mercedes-Benz MB100 – Serviço de Atendimento Móvel de Urgência (Brazylia)

Mercedes-Benz MB100 to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1981-1995. Auto produkowane było w Hiszpanii, jako furgon, kombi, podwozie do zabudowy, podwozie z kabiną brygadową oraz kamper. W wielu krajach, w tym w Polsce, model ten był chętnie adaptowany na karetkę pogotowia. Samochód posiadał pięciobiegową, manualną skrzynię biegów, a napęd przekazywany był na przednie koła. W 1992 MB100 przeszedł faceliting. Następcą modelu został Mercedes-Benz Vito.

Serviço de Atendimento Móvel de Urgência (SAMU) to brazylijskie pogotowie ratunkowe. W Brazylii nadal brakuje scentralizowanego systemu ratownictwa – skutkuje to między innymi brakiem ogólnokrajowego numeru alarmowego oraz powoduje różne standardy opieki w zależności od regionu kraju. Generalnie, podobnie jak w innych krajach, brazylijskie karetki dzielą się na zespoły podstawowe, obsługiwane przez ratowników, oraz specjalistyczne, na pokładzie których znajduje się lekarz. O konieczności wysłania do danego przypadku pogotowia decyduje każdorazowo dyspozytor szpitala lub innej placówki medycznej przyjmujący zgłoszenie.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 16 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *