Gurgel Carajás – Corpo de Bombeiros Militar (Brazylia)

Gurgel Carajás to samochód osobowy z nadwoziem typu SUV, produkowany w latach 1984-1991. Carajás początkowo oferowany był z benzynowym silnikiem o mocy 85 KM, etanolową jednostką o mocy 97 KM oraz 50-konnym dieslem. Od 1989 sprzedawano już tylko wersję benzynową. Skrzynia biegów była czterobiegowa, a napęd przenoszony był na wszystkie koła.

Corpo de Bombeiros Militar to formacja brazylijskiej, wojskowej straży pożarnej, będąca częścią Sił Pomocniczych i Rezerwy Armii Brazylijskiej. Formacja oprócz gaszenia pożarów zajmuje się także innymi zadaniami typowymi dla straży pożarnej, takimi jak ratownictwo wodne, górskie czy chemiczne. Dokonuje także przeciwpożarowych przeglądów różnych budynków i obiektów. Numer alarmowy brazylijskiej straży pożarnej to 193.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 41 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *