Chevrolet Nova – San Monique Police Department (San Monique)

Chevrolet Nova to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany w latach 1962-1979 oraz 1985-1988. Początkowo samochód był topowym modelem w rodzinie samochodów kompaktowych Chevy II, był sprzedawany pod nazwą Chevrolet Chevy II Nova do czasu aż nazwa Chevy II została zarzucona w roku 1969. W późniejszym czasie pod nazwą Nova sprzedawano kompaktowy, przednionapędowy samochód oparty na japońskiej Toyocie Sprinter. Pojazd był sprzedawany w Kanadzie pod nazwą Pontiac Acadian.

San Monique Police Department to formacja policyjna fikcyjnego, wyspiarskiego kraju na Morzu Karaibskim (niedaleko wybrzeży Kuby) San Monique, który pojawia się w filmach o przygodach Jamesa Bonda – „Live and Let Die” (pol. tytuł „Żyj i pozwól umrzeć„) oraz „Die another day” (pol. tytuł „Śmierć nadejdzie jutro„). Kraj ten był rządzony przez bezwzględnego dyktatora, doktora Kanagę, aż do jego śmierci z rąk Jamesa Bonda.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę Universal Hobbies i wydana w serii modeli „James Bond 007 Collection” jako numer 43. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *